Aušinimo sistemos remontas ir diagnostika

ausinimo sistemos remontasAušinimo sistemos remontas Turbobaltic servise. Pastebėjote po automobiliu raudoną, žalią, geltoną balutę arba per automobilio kapotą ima virsti karšti garai, nedelskite. Užsukite į mūsų autoservisą kur mūsų kvalifikuoti meistrai apžiūrės ir įvertins jūsų automobilio aušinimo sistemą – jos gedimai gali būti lemtingi jūsų transporto priemonės varikliui.

Aušinimo sistema rūpinasi jūsų automobilio variklio optimalia temperatūra.  Juk vidaus degimo metu atsiranda daug karštų dujų, kurias reikia saugiai pašalinti nesudeginant visko aplink. Aušinimo sistemos pagrindinė užduotis – užtikrinti, kad variklis neperkaistų. Tai daroma aušinant tam tikras variklio dalis.

Pagrindinis aušinimo sistemos gedimas – prakiuręs radiatorius. Jis gali susidėvėti ir savaime, jei automobilis tinkamai neprižiūrimas. Kai kurie modeliai turi glaudžiai sujungtas kondicionavimo sistemas su radiatoriais, tad pastaruosius keisti gali tekti ir sugedus kondicionavimui. Radiatorius yra aušinamas oru, kuris eina pro priekines automobilio groteles. Jis taip pat glaudžiai susijęs ir su automobilio salono šildymo sistema, nuo kurios priklauso komfortas važiuojant.

Sugedusi aušinimo sistema – miręs variklis!

Pagrindinės aušinimo sistemų dalys

  • Bloko ir cilindrų galvučių aušinimo ertmės
  • Radiatorius
  • Skysčio siurblys
  • Termostatas
  • Ventiliatorius
  • Jungiamieji vamzdžiai
  • Šiluminio režimo reguliavimo prietaisai
  • Temperatūros kontrolės prietaisai

Kai aušinimo sistema sugedusi, variklis gali perkaisti , kuriam liks viena išeitis – keliauti į metalo laužą, dažnai kartu su automobiliu. Siekiant užkirsti kelią tokiam procesui, reiktų detaliai patikrinti visas automobilio variklio detales ir įsitikinti, kad aušinimo sistema funkcionuoja nepriekaištingai.

Aušinimo sistemos remontas nėra labai brangus. Detalės taip pat nėra brangios, todėl nereiktų delsti nė minutės, jei išgirdote keistus garsus variklyje. Iš karto kreipkitės į  autoservisą, kad kvalifikuoti meistrai galėtų įvertinti susidariusią situaciją ir imtis visų reikalingų priemonių šiam gedimui pašalinti.