Viskas apie chip tiuningą (galios didinimą)Viskas apie chip tiuningą (galios didinimą)

Mūsų amžius yra elektronikos ir naujų technologijų vystymosi šimtmetis. Šiandien kiekvienas iš mūsų turi išmanųjį telefoną, planšetinį kompiuterį, žaidimų konsolę, nešiojamąjį kompiuterį, muzikos grotuvą ir daugybę kitų įrenginių. Elektroninės technologijos supa mus visur. Taigi kodėl nepradėjus vairuoti elektroninių automobilių? Kaip ten bebūtų, bet žodis „chip tiuningas“ vis dažniau pasigirsta iš vairuotojų lūpų. Tačiau ne visi gali paaiškinti, kas tai yra.

Kas per žvėris yra tas chip tiuningas?

Norėdami geriau suprasti, kas yra chip tiuningas, atliksime šiuos veiksmus. Pažvelkite į kompiuterį, esantį priešais jus. Jame yra daug detalių, kurių kiekviena atskirai jums neduos jokios naudos arba visai jokios naudos. Kitas dalykas, jei jos yra sujungtos viena su kitą naudojant specialią programą – operacinę sistemą. Būtent tada visos dalys veiks kartu, realizuojant įvairiausias kompiuterio galimybes. Tas pats principas taikomas ir moderniajame automobilyje, susidedančiame iš daugelio komponentų ir mazgų. Dauguma šių įrenginių yra elektroniniai prietaisai arba mechanizmai, kurie yra valdomi elektroniniu būdu. Akivaizdu, kad tinkamam veikimui, reikalingas kompiuteris. Ir šis kompiuteris yra automobilyje, tik jis vadinamas elektroniniu valdymo bloku arba ECU (iš anglų kalbos Engine Control Unit). ECU, kaip ir kompiuteryje, yra speciali programa, kuri yra ne kas kita, kaip operacinė sistema. Jos pagrindinė užduotis yra valdyti variklį. Taigi sklandžiai priėjome prie atsakymo į pagrindinį klausimą. Chip tiuningas yra automobilio eksploatacinių savybių pagerinimas, naudojant aukštos kokybės valdymo bloko derinimą.

Kokia iš to nauda ?

Naudojant chip tiuningą , galima padidinti variklio galią ir sukimo momentą, pagerinti automobilio manevringumą. Be to, galima pasiekti mažesnes degalų sąnaudas ir padidinti maksimalų greitį. Svarbu pažymėti Jei nuspręsite bet kokiu būdu modifikuoti variklį, pavyzdžiui, sumontuoti kompresorių ar
pakeisti purkštukus, negalite apsieiti be ECU perprogramavimo.

Kokį variklį galima būtu „chipuoti“, o kokį- ne?

Jei variklis su natūraliu įsiurbimu po gaubtu, chip tiuningas bus pinigų švaistymas. Klausiate kodėl ? Faktas yra tas, kad variklio išmetamųjų dujų galia po derinimo padidės vidutiniškai 5%. Praktikoje pastebėti tokį skirtumą tiesiog nerealu. Bet jei variklis yra su turbina ar dyzelinis, galima jus pasveikinti – chip tiuningas galės padidinti variklio galią 45-50%.

Kodėl gamintojas iš karto neišleidžia automobilio su galingu varikliu ?

Šis klausimas iškyla perskaičius viską, kas parašyta aukščiau. Esmė ta, kad „chipuotu“ automobilių gamybą yra labai brangus dalykas. To priežastis yra didelė valdymo bloko perprogramavimo programų kaina. Be to, net jei imsime vieno gamintojo blokus, jie vis tiek skirsis pagal jos veikimą užtikrinančios programos modeliu ir versija. Tik didelis finansinis monstras gali sau leisti turėti 8000 ar daugiau derinimo programinių įrangų. Gamintojas turi dar vieną priežastį nechipuoti variklį. Tai daroma siekiant sumažinti anglies dioksido išmetimą į atmosferą ir tuo pačiu sumažinti aplinkos ekologijos mokestį. Nemanykite, kad
po chip tiuningo įdiegimo automobilyje smarkiai padidės kenksmingų dujų emisija. Naudojant gerą ir kokybišką kurą tai neįvyks.

Kaip tai daroma?

Prisiminkite, kad mikroschemų derinimas yra elektroninių prietaisų ir mechanizmų veikimo reguliavimas keičiant elektroninio valdymo bloko nustatymus. Pirma, automobilis diagnozuojamas ir pašalinami galimi gedimai. Tada einama tiesiogiai prie chip tiuningo derinimo. Meistras gamyklinėse programose ieško tos, kuri yra atsakinga už variklio parametrus, ir tinkamai ją pakoreguoja. ECU yra glaudžiai susijęs su daugeliu kitų įrenginių ir sistemų. Todėl, pakoregavus valdymo bloką, bent jau reikės koreguoti pavarų dėžės veikimą. Tai sukelia tam tikrų sunkumų, o kartais tai visai neįmanoma, jei automobilyje yra apie 80 sujungtų blokų, kaip pavyzdžiui BMW 7 serijoje. Chip tiuningo kaina priklauso nuo automobilio charakteristikų ir serviso, kuriame bus atliekamas
derinimas.

Pagrindinis chip tiuningo pliusas

Pagrindinis privalumas yra galimybė padidinti variklio galią, tuo pačiu sumažinant degalų sąnaudas.

Reikšmingas chip tiuningo trūkumas

Atminkite, kad „chipuotas“ variklis praranda gamyklinę garantiją. Nemanykite, kad niekas nepastebės jūsų įsikišimo į gamyklinę programinę įrangą. Šiandien daugelis įmonių naudoja specialius įrankius, kurie leidžia greitai rasti visus standartinių nustatymų pakeitimus. Ar atlikti chip tiuningą, ar ne – nuspręskite patys. Turime tik priminti, kad variklio ištekliai daugiausia priklauso nuo eksploatavimo sąlygų ir vairavimo stiliaus, o ne nuo jo nustatymų.