Kaip teisingai išmatuoti degalų sąnaudas?Kaip teisingai išmatuoti degalų sąnaudas ?

Šis klausimas iš pradžių gali atrodyti labai banalus, ir atrodo, kad atsakymas į jį jau seniai žinomas visiems. Turėtumėte atlikti paprastus kasdienius veiksmus: pripildyti pilną baką benzino, išvažinėti jį, vėl pripilti degalų ir užsirašyti rezultatą. Tačiau net ir šioje daugeliui pažįstamoj situacijoje yra savo spąstų. Kartais net patyrę vairuotojai dėl savo neapdairumo matuoja netiksliai, neatsižvelgdami į įprastus dalykus. Kaip daugelis jau žino, norint tiksliai išmatuoti degalų sąnaudas, būtina atsižvelgti į kai kuriuos svarius veiksnius. Išsiaiškinkime, kaip teisingai ir tiksliai išmatuoti sunaudotą kurą. Veiksniai, turintys įtakos matavimo teisingumui:

Visų pirma, tai yra oro sąlygos. Dažnai blogas oras verčia mus naudoti oro kondicionierių, šildomus veidrodžius ar pašildymą, o tai taip pat turi įtakos degalų sąnaudoms. Be to, turime prisiminti, kad mūsų geležinio arklio slėgio lygis ir, galų gale, tinkamumas naudojimui turi įtakos kuro sunaudojimui. Netinkamai
perjungtas pavarų dėžes bėgis, didelis greitis, staigus pagreitis ar stabdymas, agresyvus ar pasyvus vairavimo stilius ir, žinoma, variklio tinkamumas naudojimui yra bene svarbiausi matavimo veiksniai. Matuojant kuro suvartojimą, reikia atsižvelgti į paviršiaus atsparumą ir padangų nusidėvėjimą. Jei ilgą
laiką važiuojate pavara, kuri neatitinka tam tikro greičio (t. Y. Ne optimaliai), galite gerokai viršyti sąnaudas ir padaryti didelę klaidą matavimuose.
Šiuolaikiniai automobiliai, kuriuose išmetimo sistemoje sumontuotas katalizatorius, turi tikslesnį degalų dozavimą, todėl jie yra ekonomiškesni. Be visų aukščiau išvardytų veiksnių, negalima neatsižvelgti į niuansus, turinčius įtakos mūsų matavimų rezultatui.

Niuansai, galintys turėti įtakos degalų sąnaudoms:

Degalų lygio matuokliai paprastai rodo tik apytiksles skalės vertes, o mes turime juos tiksliai žinoti iki dešimtosios litro dalies. Daugelyje automobilių nėra tokiu padalijimų, o jei pasitikime tik savo akimis, galime labai klysti. Kad rodyklė parodytų mums daugiau ar mažiau tikslias vertes, turime pastatyti automobilį ant visiškai lygaus paviršiaus, o tai padaryti toli gražu nėra lengva. Šių niuansų dėka nepasieksime reikiamo tikslumo, jei pasikliausime tik rodikliais. Atsižvelkime į visus išvardytus niuansus ir atlikime teisingą matavimą.

Kaip tiksliai išmatuoti degalų sąnaudas

1 variantas

1. Norėdami tiksliai išmatuoti, turite užpildyti pilną baką, palaukti, kol rodyklės rodyklė nukris iki nulio, ir nuvažiuoti tam tikrą atstumą, geriausia tai yra 100 km, kad nebūtų daromi skaičiavimai proporcijomis.
2. Grįžkite į degalinę ir vėl užpildykite baką, kol jis bus pilnas. Įrašykite sunaudotų dujų kiekį. Norėdami gauti rezultatą, turite padalyti nuvažiuotų kilometrų skaičių (mūsų atveju 100) iš degalų, kuriuos papildėme.

2 variantas

Antrame svarstomame variante turite užpildyti baką iki kakliuko (ne tol, kol pistoletas spragtelės), ant čekio rašikliu užsirašykite odometro rodmenis ir važiuokite kaip įprasta. Kai bakas tampa beveik tuščias, turėtumėte grįžti į degalinę ir papildyti baką vėl iki kakliuko. Norint sužinoti suvartojimą, reikia degalus, kuriuos pripildėme, padalyti iš nuvažiuotų kilometrų ir padauginti iš 100. Atminkite: norint atlikti tikslesnius matavimus, degalų papildymą vertėtu atlikti toje
pačioje degalinėje.

Apskritai , visi patikrinimų metu gauti rezultatai yra maždaug tikslūs. Mūsų transporto priemonės tinkamumas naudojimui ir vairuotojo patirtis vaidina didžiulį vaidmenį. Pasak patyrusių vairuotojų, daugiau ar mažiau tikslų rezultatą galima gauti tik priemiesčio cikle, nes net ir mišriame cikle kartais labai sunku išlaikyti tą patį vairavimo stilių. Tiksliausius rezultatus galima gauti važiuojant miesto ciklu. Miesto cikle yra daug veiksnių, turinčių įtakos degalų sąnaudoms. Pavyzdžiui, eismo intensyvumas, dėl kurio mes smarkiai sulėtėjame ar net laukiame, kai variklis veikia, variklio veikimo laikas sustojus prie raudonos šviesos, staigiai stabdant ir įsibėgėjant. Esant tokioms sąlygoms, labai sunku surasti net maždaug tuos pačius rodmenis juos lyginant. Todėl net patyrę vairuotojai kartais turi labai skirtingą našumą su tvarkingu automobiliu. Išvada: teisingiausias sprendimas degalų sąnaudoms matuoti būtų priemiesčio ciklas arba mišrus naktį, kai eismo intensyvumas bus minimalus. Šiame etape jūs gavote pakankamai informacijos, kad galėtumėte patys išmatuoti savo transporto priemonės degalų sąnaudas, o pabaigoje norėtume palinkėti visiems sėkmingų matavimų ir labai ekonomiškų variklių.