Variklis – esminė automobilio dalis. Esant bet kokiam nesklandumui rizikuojama tiesiog sustoti viduryje gatvės, gali kilti gaisras ar auto įvykis. Dėl to variklis automobilyje visada turi būti tvarkingas ir patikimas. Dyzeliniai ir benzininiai varikliai šiek tiek skiriasi, todėl reikalingos skirtingos remonto paslaugos.

Variklių aprantavimas – reguliari variklio priežiūra pagal gamintojo nustatytus reikalavimus. Stebima, kokia yra situacija su variklio skysčiais, jų darbo efektyvumas.

Variklių remontas – konkretaus gedimo šalinimas. Jis galimas tik visiškai išsiaiškinus defekto kilmę, nes tik tada galima priimti efektyviausius sprendimus. Tai ne maža detalė, kurią pakeisti paprasta. Varikliai yra sudėtingi mechanizmai, todėl jų remontas ir aptarnavimas kartais yra gana sudėtingas, užima nemažai laiko, reikalauja itin specifinių žinių, todėl kainuoja nemažai.

Pagrindinės variklio bėdos gali būti kelios:

  1. Starteris ir užvedimo sistemos problemos;
  2. Žvakės ir efektyvus degimas;
  3. Kuro padavimas;
  4. Variklio tepalai ir skysčiai;
  5. Dirželis;
  6. Radiatorius + kondicionavimo sistema.
  7. Akumuliatorius;
  8. Dūmai i ir nemalonūs kvapai;
  9. Ir kt.

Tikslias variklio bėdas gali padėti nustatyti profesionali kompiuterinė bei mechaninė diagnostika. Bet koks variklio ardymas yra sudėtingas, todėl prieš remontuodami mūsų autoserviso meistrai visada stengiasi rasti galimą priežastį.

Benzininio variklio remontas yra kiek paprastesnis, nei dyzelinio, todėl, kad ten paprastesnė konstrukcija. Dėl to ir šiek tiek pigesnis.

Sezoninės variklių ligos

Žiemos metu daugelis variklių susiduria su ekstremaliomis oro sąlygomis, todėl žiemą problemų padaugėja. Pagrindinė šio sezono bėda – variklis sunkiai užsiveda arba neužsiveda iš viso. Jei visos variklio sistemos sureguliuotos tinkamai, problemų būti neturėtų. Priešingu atveju reiktų parodyti meistrams, kurie tiksliai pasakys, ar automobilis paruoštas žiemai tinkamai.

Variklio remontas gali užtrukti keletą dienų priklausomai nuo detalių poreikio ir jų pristatymo terminų. Paprastai tiekėjai dirba greitai ir detales gauname per 1-2 darbo dienas. Dirbame su patikimų gamintojų detalėmis, kurios padaro variklį dar efektyvesnį ir geresnį.